Tyto stránky jsou určeny výhradně pro odbornou zdravotnickou veřejnost


Volbou "Ano, jsem zdravotník" potvrzujete, že jste odborný zdravotnický pracovník dle zákona č. 40/1995 Sb. a současně udělujete Souhlas se zpracováním osobních údajů a Souhlas se zásadami používání cookies, které jsou pro přístup na tyto stránky nezbytné.


MenuMENU

×

Chci dostávat novinky

Aktuality

Soutěž o knihu

Syndromy ve vnitřním lékařství od A do Z

Martin Polák


 


Od Abramova po Zuelzera, tak by se dala také nazvat zajímavá publikace dr. Martina Poláka věnovaná nejčastějším syndromům ve vnitřním lékařství, resp. těm z nich, které mají eponymické pojmenování. Autor představuje několik set eponymických syndromů ve vnitřním lékařství, vždy nejen s popisem samotného syndromu, ale i odkazem na osoby, po nichž je syndrom pojmenován. Nikdy nechybí ani literární odkaz, kde lze o daném syndromu najít více informací.

Kniha je exkurzí do minulosti medicíny. Ovšem minulosti živé, protože eponymická pojmenování syndromů jsou používána v každodenní praxi. Připomínají tak významné lékaře a vědce, kteří se, často i v dávnější minulosti, zasloužili o rozvoj poznání člověka a jeho nemocí. Abych Vás nalákal k prolistování – víte kdo byl Jarl Forssell a co je to Forsselův syndrom?

Autor knihu věnuje nejen studentům lékařských fakult, ale i lékařům a sestrám v praxi.

 

Grada Publishing, 2022, A5, 196 stran, ISBN 978-80-271-1238-8, doporučená cena 314 Kč

(v e-shopu vydavatele www.grada.cz k dispozici se slevou i v elektronické podobě)

 

2024_57_rec_syndromy_web.png

 Ve spolupráci s Grada Publishing jsme pro Vás připravili soutěž o tři výtisky publikace Syndromy ve vnitřním lékařství od A do Z.