Tyto stránky jsou určeny výhradně pro odbornou zdravotnickou veřejnost


Volbou "Ano, jsem zdravotník" potvrzujete, že jste odborný zdravotnický pracovník dle zákona č. 40/1995 Sb. a současně udělujete Souhlas se zpracováním osobních údajů a Souhlas se zásadami používání cookies, které jsou pro přístup na tyto stránky nezbytné.


MenuMENU

×

Chci dostávat novinky

Aktuality

doctorasyou.com

aa_2021_4_obr1.png

Společnost AlfaSigma přišla s mezinárodním projektem, který má být bezplatnou službou celosvětové lékařské komunitě. Tím je vyhledávací databáze odborných textů nazvaná doctorasyou.com

            Vyhledavač je zaměřen na lékařské informační zdroje a nabízí abstrakta obrovského množství článků z lékařských časopisů, guidelines, klinických studií a výstupů z vědeckých kongresů.

            Zajímavý je inteligentním a intuitivním vyhledáváním, skórováním článků a jejich zatříděním dle formátu. Nabízí některé funkce, které nejsou v obdobných vyhledávačích běžné – mne osobně zaujala virtuální knihovna, kam je možné odkládat si vyhledané články podle svého zájmu. Pro lékaře mohou být zajímavé i další možnosti vzdělávání. Vyhledávač doctorasyou.com je určen výlučně pro odbornou komunitu.

            Když jsem dostal možnost vyzkoušet si pracovat s tímto novým nástrojem, mou hlavní myšlenkou bylo: co nabízí jiného a navíc oproti mému oblíbenému PubMedu? Ten využívám i několikrát za den. Byl jsem lehce skeptický, zda další vyhledávač může přinést něco nového. Doctorasyou.com mě mile překvapil – je skvělou alternativou, která vyhledává jinak, předtřídí, oklasifikuje a dostane se k jiným výsledkům. Pochopitelně. Když dva dělají totéž, nikdy to není totéž. Kdo někdy hledal článek ke specifickému tématu (bez toho, že by věděl, jaký konkrétní článek hledá) nebo si potřebuje zmapovat určitou problematiku, takovou alternativu více než ocení.

            Ale šedá je teorie a zelené jsou palouky reálné zkušenosti. Prostě doctorasyou.com vyzkoušejte a sami uvidíte, zda Vám vyhovuje. Za mne má AlfaSigma palec nahoru za nezištnou službu pro lékařskou komunitu a dárek pro všechny, kdo pracují s odbornými daty v medicíně.

 

Karel Vízner