Tyto stránky jsou určeny výhradně pro odbornou zdravotnickou veřejnost


Volbou "Ano, jsem zdravotník" potvrzujete, že jste odborný zdravotnický pracovník dle zákona č. 40/1995 Sb. a současně udělujete Souhlas se zpracováním osobních údajů a Souhlas se zásadami používání cookies, které jsou pro přístup na tyto stránky nezbytné.


MenuMENU

×

Chci dostávat novinky

Aktuality

Zemřel významný slovenský diabetolog, MUDr. Jaroslav Fábry

MUDr. Jaroslav Fábry se narodil v roce 1957. Medicínu absolvoval na Lékařské fakultě UK v Bratislavě. Získal atestaci z interní medicíny a později z diabetologie, poruch látkové výměny a výživy.

Byl spoluzakladatelem Svazu diabetiků Slovenska a obdržel ocenění Čestný člen svazu diabetiků Slovenska. Stál u zrodu časopisu Diabetik, působil jako předseda redakční rady. Byl členem SLS, LK a Slovenské diabetologické společnosti, hlavním odborníkem MZ SR pro diabetologii, poruchy látkové výměny a výživy. Spolupracoval na klinických studiích, byl členem EASD. MUDr. Fábry byl autorem monografie Praktická příručka pre diabetika, sepsal i mnoho edukačních materiálů a odborných článků. Jako jeden z prvních na Slovensku u svých pacientů používal kontinuální monitoraci glykemie.

MUDr. Jaroslav Fábry byl oddaný své práci do posledního dne, i přes vážnou chorobu. Boj s ní bohužel prohrál 14. března 2021.

the-mourning-5333741_1280.jpg