Tyto stránky jsou určeny výhradně pro odbornou zdravotnickou veřejnost


Volbou "Ano, jsem zdravotník" potvrzujete, že jste odborný zdravotnický pracovník dle zákona č. 40/1995 Sb. a současně udělujete Souhlas se zpracováním osobních údajů a Souhlas se zásadami používání cookies, které jsou pro přístup na tyto stránky nezbytné.


MenuMENU

×

Chci dostávat novinky

Guillan-Barre syndrom


Guillan Georges Charles (1876–1961) – francouzský neurolog. Doktorát získal v roce 1902 v Paříži, osm let poté habilitoval. Po válce pracoval v Hôpital Charité, v roce 1923 se stal profesorem ve slavném Hôpital de la Salpêtrière v Paříži, kde působil až do odchodu do důchodu. Je autorem velkého množství odborných prací, získal mnohá ocenění. Byl členem francouzské, americké a japonské akademie věd. Jeho jméno nalézáme v mnoha eponymech – např. Guillain-Barré syndrom. (zdroj informací: archiv redakce)

 

Barré Jean Alexandre (1880–1967) – francouzský neurolog. Vystudoval ve svém rodném městě Nantes. V dizertační práci navázal na výzkum J. M. Charcota. V roce 1919 byl jmenován profesorem neurologie ve Štrasburku. Publikoval více než 800 vědeckých prací. Při službě v neurologické jednotce armády za 1. světové války se seznámil s Guillainem, se kterým i později trvale spolupracoval. Související eponyma: Guillain-Barré syndrom (akutní, progresivní neuropatie, charakterizovaná slabostí, parestéziemi a hyporeflexií), Barré-Masson syndrom, Barré-Liéou syndrom a další. (zdroj informací: archiv redakce)