Tyto stránky jsou určeny výhradně pro odbornou zdravotnickou veřejnost


Volbou "Ano, jsem zdravotník" potvrzujete, že jste odborný zdravotnický pracovník dle zákona č. 40/1995 Sb. a současně udělujete Souhlas se zpracováním osobních údajů a Souhlas se zásadami používání cookies, které jsou pro přístup na tyto stránky nezbytné.


MenuMENU

×

Chci dostávat novinky

Aktuality

Plicní mukormykóza jako komplikace covid-19 pneumonie


Onemocnění covid-19 je primárně virové respirační onemocnění a tudíž doménou pneumologů a praktických lékařů. Nicméně zkušenosti posledních několika let jasně ukázaly, že podobně jako u ostatních obdobných onemocnění (jako je např. chřipka a další závažnější respirační infekce) patří mezi osoby výrazněji ohrožené těžkým nebo dokonce letálním průběhem nejen pacienti s poruchami imunity, ale velmi významně také diabetici a obézní osoby.

V našem časopise Kazuistiky v alergologii a pneumologii online byl publikován zajímavý případ pacienta s plicní mukormykózou navazující na covid-19 pneumonii. Vzhledem k tomu, že tento fatální případ je ilustrativní kazuistikou obézního diabetika, dovolujeme si na tento zajímavý článek upozornit také odbornou komunitu v diabetologii. Věříme, že Vás tento dobře ilustrovaný a dokumentovaný případ zaujme.