Tyto stránky jsou určeny výhradně pro odbornou zdravotnickou veřejnost


Volbou "Ano, jsem zdravotník" potvrzujete, že jste odborný zdravotnický pracovník dle zákona č. 40/1995 Sb. a současně udělujete Souhlas se zpracováním osobních údajů a Souhlas se zásadami používání cookies, které jsou pro přístup na tyto stránky nezbytné.


MenuMENU

×

Chci dostávat novinky

Aktuality

Nový senzor FreeStyle Libre 2 je již k dispozici diabetikům


Společnost Abbott informovala, že i na českém trhu je již k dispozici nový senzor FreeStyle Libre 2. Senzor aktualizuje hodnoty koncentrace glukózy každou minutu a ukládá data až 8 hodin v patnáctiminutových intervalech. Funguje po dobu až 14 dní. Novinkou verze FreeStyle Libre 2 jsou volitelné alarmy. Pro alarm při nízké hladině glukózy je možné nastavit rozmezí 3,3–5,6 mmol/l, pro alarm při vysoké hladině glukózy pak 6,7–22,2 mmol/l. Dalším alarmem je pak upozornění na ztrátu signálu mezi senzorem a mobilním telefonem. Alarmy mohou mít zvukovou či vibrační podobu a výrobce je doporučuje nastavovat ve spolupráci s ošetřujícím lékařem.

Integrovanou digitální platformu pak představuje aplikace LibreLink, která je určena ke sledování a sdílení dat, nově nejen ze senzoru (původního FreeStyle Libre i nového FreeStyle Libre 2), ale i z chytrých per NovoPen 6 a NovoPen Echo Plus.