Tyto stránky jsou určeny výhradně pro odbornou zdravotnickou veřejnost


Volbou "Ano, jsem zdravotník" potvrzujete, že jste odborný zdravotnický pracovník dle zákona č. 40/1995 Sb. a současně udělujete Souhlas se zpracováním osobních údajů a Souhlas se zásadami používání cookies, které jsou pro přístup na tyto stránky nezbytné.


MenuMENU

×

Chci dostávat novinky

Aktuality

Pomocník diabetologa letos v novém


Pomocník diabetologa je lékařská ročenka, kterou naše nakladatelství připravuje již 25 let. Každoročně jsme ji vydávali na rozhraní dubna a května (po Luhačovických diabetologických dnech, na které si řada farmaceutických firem šetří představení svých novinek – resp. do nichž je často úporně tají...) s tím, že redakční příprava spočívající v kontrole, ověřování a aktualizaci údajů o lécích, zdravotnické technice, odborných společnostech, lázních a řadě dalších probíhala několik měsíců.

Každoročně byla ročenka zdarma k dispozici pro všechny lékaře pracující v diabetologii v tištěné podobě rozsáhlého katalogu velikosti A4 a rozsahu více než 300 stran. Těší nás, že po celou dobu 25 let zůstal stále atraktivní pro podstatnou většinu diabetologů, internistů a praktických lékařů.

Covidová opatření a restrikce v minulých letech vedly ve svém vedlejším efektu k prudkému rozvoji on-line publikování odborných informací. Zvětšila se jak nabídka elektronických publikací, tak i poptávka po nich.

 

pd_obr_onas.png

Po dlouhých diskusích jsme se rozhodli k 25. výročí vydání modernizovat a podstatným způsobem změnit podobu i formu Pomocníka diabetologa.

 

Pomocník dostává výlučně elektronickou podobu a pod křídly časopisu Kazuistiky v diabetologii online začne vycházet na internetu. Současně s tím se změní i jeho struktura. Základem elektronického Pomocníka diabetologa budou i nadále přehledy léků a techniky používaných při léčbě diabetes mellitus. Výrazně větší prostor ale získají odborné informace o jednotlivých lécích (účinných látkách) oproti údajům o dostupnosti. Rozšíříme u nich také údaje o výsledcích klinických studií a umožníme ilustrovat je kazuistikami z archivu našeho časopisu. Věříme, že Pomocník diabetologa bude novou širokou encyklopedií diabetu, resp. léků a techniky pro terapii diabetu. Po diskusích se zástupci lázní a doporučení konzultantů nebude chybět ani lázeňská léčba.

 

Nový Pomocník diabetologa je rozsáhlé dílo, které ve spolupráci s řadou odborných spolupracovníků bude vznikat postupně. Celý obsah tak nebude spuštěn najednou, ale bude přidáván po částech. Zajištěna bude pochopitelně pravidelná aktualizace publikovaných informací v budoucnu. Plánujeme, že v průběhu května otevřeme první kapitoly Pomocníka. Dostupný bude z platformy Kazuistiky v diabetologii online (www.kazuistiky.cz) jako jejich samostatný modul.

 

O spuštění Pomocníka diabetologa online si Vás dovolíme informovat na našich internetových stránkách i v našem newsletteru. Nicméně již nyní budeme rádi za jakékoliv Vaše podněty či nápady.

 

Karel Vízner

Nakladatelství GEUM