Tyto stránky jsou určeny výhradně pro odbornou zdravotnickou veřejnost


Volbou "Ano, jsem zdravotník" potvrzujete, že jste odborný zdravotnický pracovník dle zákona č. 40/1995 Sb. a současně udělujete Souhlas se zpracováním osobních údajů a Souhlas se zásadami používání cookies, které jsou pro přístup na tyto stránky nezbytné.


MenuMENU

×

Chci dostávat novinky

Výživa ve zdraví a nemoci

Na úvod


V našich časopisech už řadu let vychází volný seriál článků o výživě. K dnešnímu dni jde o více než 60 samostatných statí věnovaných této problematice. Autorkou je přední česká dietoložka a odbornice na výživu PhDr. Karolína Hlavatá, Ph.D., která pracuje jako dietolog na OB Klinice v Praze a je autorkou řady odborných i popularizačních publikací a přednášek.

 

Vzhledem k tomu, že se v tištěných časopisech seriál těší značné oblibě, rozhodli jsme se jeho významnou část zprostředkovat souborně také prostřednictvím odborných portálů Kazuistiky v diabetologii online a Kazuistiky v angiologii online.

 

Pokud se podíváme nazpět, do několika ročníků našich časopisů Kazuistiky v diabetologii a Kazuistiky v angiologii, kde články postupně vycházejí, můžeme identifikovat tři hlavní tematická zaměření. Ta jsme se rozhodli respektovat a toto Téma pro Vás také členíme do těchto bloků:

 

  • Výživa a obezita,
  • Potraviny a výživová doporučení,
  • Výživa při specifických onemocněních.

 

V redakčních a vydavatelských plánech zvažujeme také přípravu vydání v klasické knižní podobě. Budeme se těšit na Vaše názory a připomínky jak k seriálu o výživě, tak k případnému knižnímu vydání.

md7_2022_vyziva_gif_2.gif

Ilustrační obrázky využity z databáze Freepik (designed by Freepik, www.freepik.com).