Tyto stránky jsou určeny výhradně pro odbornou zdravotnickou veřejnost


Volbou "Ano, jsem zdravotník" potvrzujete, že jste odborný zdravotnický pracovník dle zákona č. 40/1995 Sb. a současně udělujete Souhlas se zpracováním osobních údajů a Souhlas se zásadami používání cookies, které jsou pro přístup na tyto stránky nezbytné.


MenuMENU

×

Chci dostávat novinky

Poruchy štítné žlázy u dětí

 

Diagnostika a léčba poruch štítné žlázy u dětí

Otázky, odpovědi a příběhy dětí


 

 

Lidské vědění je jako koule, jež stále roste. Tou měrou, jak roste její obsah, vzrůstá také počet jejích styčných bodů s „neznámem“. (Blaise Pascal)

 

Štítná žláza ovlivňuje vývoj dítěte jak prenatálně, tak postnatálně. Hormony štítné žlázy jsou nezbytné po celý život. U dětí mají nezastupitelnou úlohu v mentálním vývoji a růstu. Včasná diagnostika poruchy umožní dítěti zcela přiměřený růst a vývoj. Opožděná diagnostika pak může způsobit nevratné postižení a dítě tak nikdy nenaplní svůj intelektuální a růstový potenciál. Přitom úloha praktického dětského lékaře je nenahraditelná. Zná dítě, zná jeho rodinu. Přála bych si, aby těch styčných bodů s „neznámem“ bylo co nejméně. (MUDr. Helena Vávrová)

 

MUDr. Helena Vávrová, autorka řady knih pro lékaře i laiky připravuje k vydání v Nakladatelství GEUM novou publikaci věnovanou diagnostice a léčbě poruch štítné žlázy u dětí. Koncipována je v atraktivní podobě, která zahrnuje nejen základní fakta, ale i modelové otázky a odpovědi na ně a ilustrativní kazuistiky skutečných dětských pacientů. Kniha je určena především pediatrům, ale užitečná a zajímavá bude jistě i pro řadu dalších odborníků. Dovolujeme si Vám představit první ukázky z připravované knihy. A máme v plánu Vám na toto místo postupně navkládat kompletní obsah knihy.


V Nakladatelství GEUM autorce již vyšlo


vavrova_dite_s_endokrinopat_ob.jpg
obalka_vavrova_100.jpeg
vavrova_dite_dm_100.jpeg
snimek-obrazovky-2021-10-12-151316.jpg